Податки сплачені не на той рахунок. Що робити?

Змінилися реквізити, а Ви оплатили податки на не той рахунок. Що ж робити?

Ну що ж. Ваші кошти не зникнуть і їх можна повернути.

Для того, щоб їх повернути, необхідно:

  1. Заплатити податки на правильні реквізити, щоб не нараховувалась пеня.
  2. Віднести заяву в податкову або ж можна відправити скан заяви через електронний кабінет через розділ Листування з ДПС. До заяви обов'язково потрібно докласти чек або квитанцію про оплату. Якщо кошти хочете повернути собі на карту, а не в рахунок майбутніх оплат податків, вкажіть повні її реквізити за стандартом IBAN.


Що стосується форми заяви - для ЄСВ використовується затверджена форма заяви. Додаток 1 до порядку 6.

По всім іншим податкам пишемо заяву в довільній формі, в якому обов'язково вказуємо рахунок на який були помилково сплачені кошти і на який рахунок потрібно повернути ці кошти.

Що радить ДПС у м. Києві.

Пряма мова: "У разі сплати податку на невірний рахунок, платник податків може звернутися до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації для проведення звірки.

У разі відсутності платежів у інтегрованій картці платника, суб’єкту господарювання необхідно написати заяву на переведення коштів. У заяві зазначаються обов’язкові реквізити суб’єкта господарювання (фізичної особи – підприємця): прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), місце реєстрації. Крім того, вказується номер рахунку, на який були перераховані кошти, дату, суму та номер платіжного документу. Також, зазначається напрямок перерахування коштів (або на інший бюджетний рахунок, або на рахунок платника).

До заяви додається документ, що підтверджує факт сплати податку. Заяву можна подати до будь-якого столичного Центру обслуговування платників. Ці ж дії суб’єкт господарювання може здійснити через сервіс Електронний кабінет, подавши заяву в електронній формі через приватну частину за ідентифікатором форми F 1302001, або у довільній формі через меню «Листування з ДПС».

Якщо платник податків в банківському платіжному документі на сплату податкового зобов’язання зазначив старий рахунок, то кошти не надійдуть до відповідного рахунку, а сума податку не буде вважатися сплаченою.

Звертаємо увагу, з метою уникнення помилок під час розрахунків з бюджетом платнику податків необхідно перевіряти реквізити рахунків на субсайті Головного управління ДПС у м. Києві, або безпосередньо у Центрі обслуговування платників за місцем реєстрації, а також через сервіс Електронний кабінет.

Зауважимо, що користуючись безкоштовним сервісом Електронний кабінет, суб’єкти господарювання мають можливість подати податкову звітність в електронній формі, сплатити податки та збори, перевірити стан розрахунків з бюджетом тощо. Зазначений сервіс працює цілодобово."

Бухгалтерська компанія «Облік» веде бухгалтерію за вас.

Записатись на зустріч

Залиште свої контактні дані і наш менеджер зв'яжеться з вами.