Як платити блогерам за рекламу.

Реклама товарів і послуг у блогерів-ФОП: оплата послуг, як оформити відносини, чому заборонений бартер, податки.

Усе ускладнюється тим, що в принципі немає КВЕД для ведення блогерської діяльності. Зазвичай блогери реєструють такі коди КВЕД:

  • 73.11 «Рекламні агентства»;
  • 70.21 «Діяльність у сфері зв'язків із громадськістю»;
  • 73.12 «Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації»;
  • 74.20 «Деятельность в сфере фотографии», в том числе рекламная фотосъёмка;
  • 63.99 «Предоставление прочих информационных услуг, н.в.д.г.».

Якщо виявиться, що КВЕД не зареєстрований, вважатиметься, що ви виплатили дохід звичайній фізособі, а отже, маєте утримати із суми виплати ПДФО, військовий збір і за свій рахунок 22% ЄСВ, показати цю виплату в розрахунку № 1ДФ.

Наприклад, ви повинні виплатити людині 5 тис. грн. Із цих 5 тис. ви утримуєте 18% ПДФО і 1,5% військового збору, на руки особа отримує 4025 грн. Також на 5 тис. грн нараховуєте 22% ЄСВ, це вже ваша витрата.

Якщо блогер ФОП, підписуєте договір і проводите оплату на рахунок або готівкою - як домовитеся.

Замовнику потрібно показати цю виплату в податковому розрахунку № 1ДФ, податки він не платить.

Що робить блогер: включає суму в дохід, забирає підтверджуючі документи, податки за себе платить самостійно.

Чому важливо оформити відносини документально.

Замовник повинен розуміти, що отримає за свої гроші, а виконавець - що від нього вимагається. Потрібно скласти детальне ТЗ до вимог, чітко прописати предмет і обов'язки сторін в договорі.

Бартер і подарунки.

Часто невеликі бізнеси співпрацюють з блогерами по бартеру: надсилають продукти, одяг, надають послугу за відгук в Сторіс або в пості. Гроші в такій угоді не беруть участі.

Але якщо ви ФОП на єдиному податку, ви не можете так просто співпрацювати за бартером і підписувати документи, за якими зобов'язуєтеся за послугу надати послугу. Для єдинників бартер - заборонена форма розрахунків (п. 291.6 ПКУ).

Якщо податківці дізналися, що платник на ЄП використовував бартер, - його реєстрацію єдинника анулюють. А якщо діяти за законом, ви самі повинні перейти на загальну систему після отримання доходу по бартеру, ще й сплатити з цього доходу 15% ЄП.

Подарунок для блогера.

У ФОП-єдинників поняття «подарунок» в рамках податкового законодавства - це безоплатно отримані товари / роботи / послуги, а їх вартість потрібно включити в підприємницький дохід (пп. 292.3 ПКУ). Оформляються договором дарування або іншим договором.

ПКУ передбачає, що вартість подарунка треба включити в підприємницький дохід в звітному періоді, коли його отримали (п. 292.3 ПКУ).

Що стосується подарунка блогеру як звичайній фізособі - не обкладаються податками подарунки у негрошовій формі вартістю до 25% мінзарплати (1250,00 грн на жовтень 2020 році). Якщо подарунок дорожче - сума перевищення обкладається 18% ПДФО і 1,5% ВС.

Заплатили блогеру за послугу на карту фізособи.

Для замовника - це виплата доходу фізособі з обов'язком сплатити податки і подати 1ДФ, все як ми описали вище.

Для блогера-ФОП - це отримання доходу повз каси, тим більше якщо у вас є відповідні КВЕД.

За матеріалами: journal.ostapp.com.ua

Бухгалтерська компанія «Облік» веде бухгалтерію за вас.

Записатись на зустріч

Залиште свої контактні дані і наш менеджер зв'яжеться з вами.